Systém d'Alembert je velmi jednoduchý, oblíbený  a poměrně šetrný systém sázení v ruletě. Pokud tedy hledáte strategii pro ruletu, která bude štrná převážně k vaší peněžence,  systé D’Alembert.

Herní systém D‘Alembert  spočívá v opakovaném sázení na barvy (červenou a černou) či sudou a lichou, tak jako u jiných systémů pro hraní rulety. Oproti strategii Martingale, nejde o zdvojnásobování vkladu v případě proher,  vklad totiž navyšujeme o pouhou jednu jednotku.

Princip systému

Princip systému d'Alembert spočívá v sázení na barvy, tedy na červenou či černou. Opět by bylo možné tento systém aplikovat i na ostatní rovné sázky (malá nebo velká, sudá nebo lichá čísla), které jsou rovněž vypláceny poměrem 1:1, tak jako u některých dalších herních systémů.

Začneme tedy sázkou jedné jednotky na vámi vybranou barvu. Pokud vyhrajeme už  v první hře, „série“ končí a začínáte opět vsazením jedné jednotky. Pokud prohrajeme, vsadíme v dalším kole o jednotku víc, pokud vyhrajeme, vsadíme o jednotku míň, než v poslední sázce. Z toho vyplývá, že vždy, když vyhrajeme, tak s vyšší, pokud prohrajete, tak s nižší částkou.

Příklad použití d'Alembert

Vsadíte 1 dolar – prohrajete – sázíte 2 dolary

Vsadíte 2 dolary – prohrajete – sázíte 3 dolary

Vsadíte 3 dolary – prohrajete – sázíte 4 dolary

Vsadíte 4 dolary – vyhrajete – sázíte 3 dolary

Vsadíte 3 dolary – prohrajete – sázíte 4 dolary

Vsadíte 4 dolary – vyhrajete – sázíte 3 dolary

Vsadíte 3 dolary – vyhrajete – sázíte 2 dolary....

 Cílem systému D‘Alembert je vyhrávat pokud možno s co nejvyšší částkou a naopak ztrácet peníze při částkách co nejnižších. Tato strategie pro ruletu je tak o hodně šetrnější k peněžence hráčů než třeba Martingale.

U sytému D’Alembert, je nutné zvolit přiměřenou částku do začátku. Pak už jen stačí, aby jsme  se dokázali vrátit zpět na start, resp. dovést sérii až do okamžiku, kdy opět sázíme počáteční částku. Výše naší výhry záleží pouze na délce sérii a počáteční vložené sumě.

Tento systém je pojmenován podle francouzského matematika Jeana le Rond d'Alemberta.

Systém D’Alembert  je při dlouhodobě příznivé sérii výnosný, ale někdy může nastat i opačná situace, což je ale běžné, protože žádný herní systém není úplně stoprocentní.

Přejeme vám mnoho štěstí při použití strategie d'Alembert v ruletě.

Další jazykové verze:

Ruletní systém d'Alembert Ruletový systém d'Alembert d'Alembert d'Alembert d'Alembert d'Alembert d'Alembert d'Alembert d'Alembert d'Alembert d'Alembert d'Alembert d'Alembert d'Alembert d'Alembert d'Alembert d'Alembert