Fibonacci je velmi rozšířený a oblíbený systém ruletního sázení, který funguje na principu odškrtávání. Systém vychází z velmi propracované Fibonacciho řady.
 
Sázení podle Fibonacciho systému
 
Nejprve si zvolíme barvu, na kterou budeme sázet a vsadíme jeden žeton. V případě prohry zapíšete první číslo z Fibonacciho řady, tedy číslo „1“. V případě prohry u dalšího otočení zapíšete na konec řady opět číslo „1“. V dalším kole zvedneme sázku na dva žetony, podle 1+1. V případě další prohry, připíšeme na konec řady číslo „2“ a sázíme tři žetony (podle 1+2). V okamžiku vyhraného spinu, škrtneme poslední dvě zapsaná čísla a sázíme opět součet posledních zapsaných čísel. Systém Fibonacci nám zaručí, že při deseti otočeních, nám stačí vyhrát pouze 4x a nebudeme v mínusu. Na zápisy nám postačí obyčejná tužka s papírem.
 
Princip systému Fibonacci
 
Fibonacciho řada: 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144, 233, 377... , jedná se tedy vždy o součet posledních dvou čísel v řadě.
 
Řada začíná číslem 1, další čísla v řadě jsou vždy vypočítána jako součet dvou předchozích čísel. Jelikož před (první) jedničkou žádné číslo není, je druhé číslo vypočítáno jako 0 + 1 = 1, dále již řada pokračuje standardně: třetí číslo 1 + 1 = 2, čtvrté číslo 1 + 2 = 3 atd.
 
Při sázení se využívají rovné sázky, podobně jako u většiny nejznámějších systémů. Hráči obvykle sázejí na svou oblíbenou barvu (červenou nebo černou), stejně dobře lze ale sázet i na ostatní rovné sázky malá-velká a sudá-lichá čísla, které mají výplatní poměr 1:1.
 
Herní systém Fibonacci se dá použít i u jiných casino her, než třeba jen v ruletě. Fibonacciho řada, má nízkou začáteční progresi, časem ale rychle vzrůstá.
 
Něco z historie Fibonacciho řady
 
Leonardo Fibonacci je středověký italský matematik, který žil na přelomu 12. a 13. století. Známý byl také jako Leonardo z Pisy, Leonardo Pisano, Leonardo Bigollo, Leonardo Bonacci či jen Fibonacci. Už jako malý chlapec Fibonacci často cestoval se svým otcem Guglielmem, který chtěl mít ze syna kupce. Na cestách se přesvědčil o výhodě užití arabských číslic v aritmetice. Později se zasloužil o používání arabských číslic v Evropě, kde se do té doby používaly číslice římské. Je po něm pojmenována tzv. Fibonacciho sekvence. Fibonacciho řada se v přírodě skutečně vyskytuje – např. dynamika reprodukce králíků, uspořádání semínek v květu slunečnice apod.
 
Přejeme vám mnoho štěstí při použití strategie fibonacci v online kasinu.
 
Další jazykové verze:
Fibonacci Ruletový systém Fibonacci Fibonacci Fibonacci Fibonacci Fibonacci Fibonacci Fibonacci Fibonacci Fibonacci Fibonacci Fibonacci Fibonacci Fibonacci Fibonacci Fibonacci Fibonacci