Pravidla Evropské rulety Pravidla Evropské rulety - V evropské ruletě se hráč snaží předpovědět, v kterém číslovaném okénku na cylindru kulička skončí. Tato ruleta jeobsahuje čísla 1 až 36 a číslo 0. Čísla na ruletě mají buď červenou, nebo černou barvu a číslo "0" je zelené.
Pravidla Francouzské rulety Pravidla Francouzské rulety - Francouzská ruleta je ruleta s jednou jedinou nulou, obsahující 36 čísel a jednu nulu. Francouzská ruleta má, na rozdíl od ostatních druhů, jinak označené plátno.
 
Americká ruleta je dvou nulová ruleta skládající se z 36 čísel. Hlavním znakem, který odlišuje americkou ruletu od ostatních je dvojitá nula. Ta zároveň přináší kasinu vyšší šanci na výhru i procento zisku. Herní tabule i ruleta jsou umístěny na straně, kde jsou nuly. Ostatní znaky rulety jsou totožné s francouzskou i evropskou verzí. Další rozdíl najdete v menším kole rulety, kde jsou naproti sobě umístěny jednoduchá nula a dvojitá nula.
 
Jak hrát americkou ruletu
Vyberete žeton v požadované hodnotě a ten vložíte do pole na které si chcete vsadit. Ještě než začne hra, můžete svůj vsazený žeton odebrat a případně vyměnit za jiný, nebo jej vložit na jiné místo. Po ukončení vaší sázky, zvolíte roztočit ruletu, v angličtině "spin" a tím spustíte herní kolo "ruletu". Po dotočení rulety uvidíte výsledek a tím i případnou výhru, či prohru.
 
Pravidla sázení u americké rulety
U americké rulety máme několik možností sázek, které se liší především pokrytím různých oblastí herního pole, či jednotlivých políček.
 
Rozložení sázkových polí
Americká ruleta
 
Označení Sázka Popis
    Vnitřní sázky
1. Přesné Žeton můžeme vsadi na jednotlivé čísla, včetně nuly, nebo dvoj nuly. Žeton pokládáme, přímo na zvolená čísla.
2. Rozdělená sázka Žeton položíme na jakékoliv dvě sousedící čísla, tak, že je položíme na dělící čáru mezi ně. To stejné platí i pro sousedící nuly, či čísla sousedící s nulami.
3. Sázka na uličku Sázka pokryje tři čísla. Žeton položíme na venkovní, hraniční čáru, vedle odpovídající tří číselné série. 
4. Rohová sázka Tato sázka pokryje 4 čísla a vsázíme tak, že žeton položíme na průsečík čtyř čísel.
5. Vsadit na pět Tato sázka pokryje čísla 0,00, 1, 2 a 3. Žeton pokládáme na venkovní hraniční čáru na stole, mezi čísla 0 a 1.
6. Vsadit na řadu Tato sázka, pokryje dvě sázky na uličku, tedy 6 čísel. Žeton pokládáme na nejbližší hraniční čáru stolu, kde čára rozděluje dvě řady.
    Venkovní sázky
7. Vsadit na sloupec Na krátké straně stolu, kde jsou označena pole 2 ku 1. Tato sázka pokryje všech 12 čísel nad polem, kromě 0 a 00.
8. Vsadit na tucet Sázku vložíme na jedno z polí, označených 1.12, 2.12. 3.12 a tím pokryjeme příslušných 12 čísel.
9. Sázky černá-červená, sudá-lichá, vysoká-nízká Sázku vložíme do jednoho z polí, na dlouhé straně stolu. Každá jednotlivá sázka, pokryje polovinu stolu, tj. 18 čísel kromě nul.

 

Žeton pokryje Sázka Výhra
1 číslo Přesné 35 : 1
2 čísla Rozdělená sázka 17 : 1
3 čísla Sázka na uličku 11 : 1
4 čísla Rohová sázka 8 : 1
5 čísel Sázka na pět 6 : 1
6 čísel Sázka na řadu 5 : 1
12 čísel Sázka na tucet, nebo na sloupec 2 : 1
18 čísel Sázky na černá-červená, sudá-lichá, nízká-vysoká 1 : 1

Přeje vám mnoho štěstí, při hraní Americké rulety

Další jazykové verze:

Pravidla Americké rulety Pravidlá Americkej rulety American Roulette-Regeln Amerykańska ruletka zasady American Roulette szabályok Американская рулетка Правила Regole della Roulette americana Règles Roulette américaine Reglas de la Ruleta americana Amerikaanse roulette regels American Roulette säännöt American Roulette Regler American Roulette Rules Regras Roleta Americana American Roulette Regler Amerikanskt Roulette Regler Κανόνες Αμερικάνικη Ρουλέτα