Pravidla Americké rulety Pravidla Americké rulety - Hlavním znakem americké rulety, který ji odlišuje od francouzské a evropské je zdvojená nula.Tato skutečnost přináší casinu vyšší výhodu a procento zisku.
Pravidla Francouzské rulety Pravidla Francouzské rulety - Francouzská ruleta je ruleta s jednou jedinou nulou, obsahující 36 čísel a jednu nulu. Francouzská ruleta má, na rozdíl od ostatních druhů, jinak označené plátno.
 
Cílem hry u Evropské rulety, je předpovědět, v kterém políčku se zastaví kulička rulety. Ruleta obsahuje čísla od 1 do 36 včetně nuly. Jedná se jedno nulovou verzi rulety. Nula je zelená a ostatní čísla jsou červená a černá. Ruletové plátno, nebo pokud chcete stůl, je rozděleno do několika základních skupin. Sázet můžeme buď na samostatné čísla, nebo na skupiny.
 
Jak hrát Evropskou ruletu
Vyberte žeton požadované hodnoty a umístěte ho na požadovanou oblast, nebo sázkové políčko. Můžete umístit libovolný počet žetonů na různá pole. Po ukončení sázení zvolte roztočit, anglicky "Spin" a ruletní kolo se roztočí. Po tomto okamžiku už nemůžete vkládat další žetony.
 
Pravidla sázení
Sázky můžeme rozdělit do dvou základních skupin, a to na vnitřní a vnější sázky. Každá ze skupiny pokrývá specifické množství čísel.
Pravidla Evropské rulety
Označení Sázka Popis
    Vnitřní sázky
1. Přesné Žeton můžeme vsadi na jednotlivé čísla, včetně nuly. Žeton pokládáme, přímo na zvolená čísla.
2. Rozdělená sázka Žeton položíme na jakékoliv dvě sousedící čísla, tak, že je položíme na dělící čáru mezi ně. To stejné platí i pro sousedící nuly, či čísla sousedící s nulami.
3. Sázka na uličku Sázka pokryje tři čísla. Žeton položíme na venkovní, hraniční čáru, vedle odpovídající tří číselné série. 
4. Rohová sázka Tato sázka pokryje 4 čísla a vsázíme tak, že žeton položíme na průsečík čtyř čísel. Pokud položíte žeton mezi 0 a 1, pokrývá sázka čísla 0, 1, 2, 3.
5. Vsadit na řadu Tato sázka, pokryje dvě sázky na uličku, tedy 6 čísel. Žeton pokládáme na nejbližší hraniční čáru stolu, kde čára rozděluje dvě řady.
    Venkovní sázky
6. Vsadit na sloupec Na krátké straně stolu, kde jsou označena pole 2 ku 1. Tato sázka pokryje všech 12 čísel nad polem, kromě 0.
7. Vsadit na tucet Sázku vložíme na jedno z polí, označených 1.12, 2.12. 3.12 a tím pokryjeme příslušných 12 čísel.
8. Sázky černá-červená, sudá-lichá, vysoká-nízká Sázku vložíme do jednoho z polí, na dlouhé straně stolu. Každá jednotlivá sázka, pokryje polovinu stolu, tj. 18 čísel kromě nuly.
 

 

Žeton pokryje Sázka Výhra
1 číslo Přesné 35 : 1
2 čísla Rozdělená sázka 17 : 1
3 čísla Sázka na uličku 11 : 1
4 čísla Rohová sázka 8 : 1
6 čísel Sázka na řadu 5 : 1
12 čísel Sázka na tucet, nebo na sloupec 2 : 1
18 čísel Sázky na černá-červená, sudá-lichá, nízká-vysoká 1 : 1
 

Přejeme vám mnoho štěstí, při hraní Evropské rulety.

Další jazykové verze:

Pravidla Evropské rulety Pravidlá Európskej rulety Die Regeln des Europäischen Roulette Zasady European Roulette A szabályok az Európai rulett Правила европейской рулетки Le regole della Roulette Europea Les règles de la roulette européenne Las reglas de la Ruleta Europea De regels van de Europese Roulette Säännöt European Roulette Reglerne for European Roulette The rules of European Roulette As regras da Roleta Europeia Reglene for European Roulette Reglerna för Europeisk Roulette Οι κανόνες της Ευρωπαϊκής Ρουλέτας