Pravidla Americké rulety Pravidla Americké rulety - Hlavním znakem americké rulety, který ji odlišuje od francouzské a evropské je zdvojená nula.Tato skutečnost přináší casinu vyšší výhodu a procento zisku.
Pravidla Evropské rulety Pravidla Evropské rulety - V evropské ruletě se hráč snaží předpovědět, v kterém číslovaném okénku na cylindru kulička skončí. Tato ruleta jeobsahuje čísla 1 až 36 a číslo 0. Čísla na ruletě mají buď červenou, nebo černou barvu a číslo "0" je zelené.
Francouzská ruleta obsahuje na hracím stole 36 čísel a jednu nulu. Oproti jiným typům rulet, má Francouzká ruleta jinak značený a rozložený hrací stůl a ruleta samotná, je na opačné straně, tedy napravo. U French rulety je šance na výhru vyšší, než u Americké či Evropské, a to díky tomu, že u sázek s poměrem 1:1 ztratí hráč v případě prohry pouze polovinu vsazené částky, pokud padne kulička na nulu. Tento herní stav je nazýván "LA Partage".
 
Jak hrát Francouzskou ruletu
Vyberte žeton, nebo žetony v požadovaných hodnotách a umístěte je na hrací stůl, do požadovaných oblastí, nebo políček. Rozložení můžete libovolně upravovat do doby, než se roztočí kolo rulety. Po ukončení sázek, klikněte na roztočit ruletu, v angličtině "Spin".
 
Pravidla sázení ve Francouzské ruletě
Ruletní sázky se rozdělují na různá pole, zda jednotlivá místa na hracím stole. Každá sázka pokrývá určitý počet míst a tím se zvyšuje nebo snižuje pravděpodobnost výhry a výše zisku.
 
Pravidla francouzské rulety
 
Označení Sázka Popis
    Vnitřní sázky
1. Přesná sázka Žeton lze vsadit pouze na jednotlivé číslo, včetně nuly (0). Žeton se položí přímo na jednotlivé číslo.
2. Rozdělená sázka Žeton lze vsadit pouze na jakákoliv dvě sousedící čísla, položením na čáru, která je dělí. Pamatujte, že žeton lze položit také na čáru dělící nulu (0) a 1, 2, 3.
3. Sázka na uličku Sázky na uličku pokrývají tři čísla. Žeton se položí na vnější ohraničující čáru ruletového stolu, vedle odpovídající řady tří čísel. Všimněte si, že sázky na uličku lze umístit také na 0,1 a 2; 0, 2 a 3.
4. Rohová sázka Rohové sázky pokrývají čtyři čísla. Žeton se pokládá na průsečík čtyř čísel. Můžete také vsadit na 0, 1, 2 a 3. Žeton se položí na horní pravou hraniční čáru ruletového stolu, mezi 0 a 3.
5. Sázka na řadu Sázka na řadu pokrývá dvě sázky na uličku, tj. šest různých čísel ve dvou řadách třech čísel. Žeton se položí na vnější ohraničující čáru ruletového stolu, kde ji protíná čára oddělující dvě řady.
    Venkovní sázky
6. Sázka na sloupec Na krátké straně ruletového stolu, kde jsou tři neoznačená pole. Žetonem položeným do jednoho z těchto dvou polí označíte všech dvanáct čísel nad ním (kromě 0).
7. Sázka na tucet Můžete vsadit na skupinu dvanácti čísel položením Vašeho žetonu do jednoho ze tří polí označených P12 (rovno 1. 12), M12 (rovno 2. 12) a D12 (rovné 3. 12).
8. Sázky Černá / Červená, Sudá / Lichá a Nízká / Vysoká
Sázka položená do jednoho z těchto polí pokrývá polovinu čísel ruletového stolu (kromě 0). Každé pole pokrývá 18 čísel.
Červená / Černá: Položte sázku do pole s červeným nebo černým symbolem.
Sudé / Liché: Položte sázku do pole označeného PAIR (sudá) nebo impaire (lichá).
Vysoká / Nízká: Položte sázku do pole označeného manque (1-18) nebo PASSE (19-36) čísel.

 

Žeton pokryje Sázka Výhra
1 číslo Přesná sázka 35 : 1
2 čísla Rozdělená sázka 17 : 1
3 čísla Sázka na uličku 11 : 1
4 čísla Rohová sázka 8 : 1
6 čísel Sázka na řadu 5 : 1
12 čísel Sázka na tucet nebo na sloupec 2 : 1
18 čísel Sázky Černá / Červená, Sudé / Liché nebo Nízká / Vysoká 1 : 1

Přejeme vám mnoho štěstí při hraní Francouzské rulety.

Další jazykové verze:

Pravidla Francouzské rulety Pravidlá Francúzskej rulety Französisch Roulette Regeln Francuska ruletka zasady Francia rulett szabályok Французская рулетка Правила Regole Roulette Francese Règles Roulette française Reglas de la Ruleta francés De regels van de Franse Roulette Ranskalainen ruletti säännöt Fransk Roulette Regler French Roulette Rules Regras Roleta Francesa Fransk Roulette Regler Fransk Roulette Regler Οι κανόνες Γαλλική Ρουλέτα